Музей театрального искусства музыки и кино - информация о заведении, контакты и отзывы посетителей, все на тему: музеи, выставки, галереи Киева на Арсенальной
Если вас интересует Музей театрального искусства музыки и кино, просмотрите полную информацию о заведении на этой странице. Также не забывайте, что все познается в сравнении. Вы можете просмотреть не только раздел Культура в Киеве, но и детализировать запрос, выбрав только музеи, выставки, галереи или географически упростить отбор (например: музеи, выставки, галереи, м. Арсенальная). А если вам есть что сказать про Музей театрального искусства музыки и кино, напишите свой комментарий или проголосуйте через систему голосования, чтобы другим посетителям было проще выбрать музеи, выставки, галереи по душе.
История украинского театра от истоков до ХХ века. Фотографии, документы, костюмы, афиши. Раритетные экспонаты – вертепы XVII, XVIII, XIX вв. «Человек, который был театром» (посвящена Лесю Курбасу и его театру «Березиль»), «Борис Лятошинский» — творчество украинского композитора, «Живые струны Украины», уникальная коллекция народных инструментов.
31 березня в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбулось відкриття виставки «Пам'ять серця», присвяченої ювілею Національного Академічного драматичного театру ім. І.Франка у м. Києві.
Символічна назва «Пам'ять серця», за назвою славетної вистави театру, відображає основну ідею експозиції - представити найкращі вистави франківців, що були знаковими в історії театру, за участю провідних, уславлених акторів, твори, що стали пам'яттю серця мільйонів шанувальників і знавців театрального мистецтва.
Саме таким незабутнім спогадом, враженням на все життя для глядачів різних поколінь стали вистави «Украдене щастя» і «Король Лір», «Суєта» і «Весілля Фігаро», «Ярослав Мудрий» і «Антігона», «Тев'є-Тевель» і «Лісова пісня». До багатьох п'єс театр не раз звертався протягом свого життя, вистави за ними набувають рис програмних. Творчий доробок провідного колективу демонструють зокрема унікальні ескізи костюмів і декорацій видатних сценографів, які працювали на сцені театру - М. Драка, всесвітньо відомих новатора В. Меллера та художника-філософа Д. Лідера. Представників молодшої генерації А. Александровича-Дочевського, І. Білецького, С.Коштелянчука.
В експозиції представлені макети вистав, сценічні костюми, оригінальні фотографії з вистав, афіші, програми, запрошення, квитки, вітальні грамоти, особисті речі акторів - саме ці предметні експонати допоможуть зазирнути в глибини часу та відстежити історію народження і розвитку одного з перших національних театрів України у ХХ та ХХІ століттях.
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України запрошує відвідувачів пригадати легендарні спектаклі та улюблених акторів, які в них були зайняті, згадати видатних режисерів, які очолювали колектив франківців за багато років, обміркувати сьогодення театру та його подальший шлях.
Виставка «Пам'ять серця» триватиме три місяці(до кінця червня).
У цей час планується проведення зустрічей з акторами Національного театру ім. Івана Франка, вшанування пам'яті видатних франківців-ювілярів: Дмитра Алексідзе, Аркадія Гашинського, Поліни Куманченко, Миколи Яковченка.