Пахвинна грижа у дитини - що потрібно знати і як реагувати

Пахова грижа — це патологічне випирання внутрішніх органів через паховий канал. Таке відхилення від норми поширене не тільки серед дорослих, але й серед дітей, і потребує своєчасної діагностики та лікування. Не варто сильно переживати, якщо у вашої дитини виявили грижу в паху — сучасні методи в медицині дозволяють досить швидко вирішити цю проблему без жодних наслідків для здоров'я вашого малюка в майбутньому. Головне — правильно вибрати клініку, наприклад, записатися на видалення пахової грижі в Києві до клініки «Лелека». Але про все по порядку.

Пахова грижа у дитини

Перші ознаки пахової грижі

Зазвичай батьки помічають пахову грижу у малюка за наступними симптомами:

  • випирання в паховій області, яке може збільшуватися під час плачу, кашлю або фізичних навантажень дитини;
  • малюк може проявляти занепокоєння, плакати при дотику до області грижі в паху або при натужуванні;
  • грижа може зникати в стані спокою або під час сну і при цьому ставати більш помітною під час фізичної активності;
  • у разі защемлення (стискання органів всередині грижі) дитина може відчувати різкий біль, нудоту, загальну слабкість і відмову від їжі.

При симптомах останнього пункту слід негайно звернутися до лікаря. Для інших ознак оперативне втручання може бути відкладено до досягнення певного віку дитини. Оптимальний вік для планового хірургічного втручання зазвичай складає від шести місяців до одного року, якщо грижа не защемлена. Таке рішення дозволяє знизити ризик ускладнень.

Профілактика захворювання

Запобігти розвитку пахової грижі у дитини можливо не завжди, але деякі заходи знижують ризик її появи. Батькам важливо слідкувати за тим, щоб дитина отримувала збалансоване харчування, багате клітковиною, що допоможе уникнути запорів, адже саме вони разом з натужним дитячим плачем є одними з найпоширеніших причин випирання в паху.

Хронічний кашель слід своєчасно лікувати, щоб уникнути підвищеного тиску на черевну стінку. Необхідно також слідкувати за тим, щоб дитина не перенапружувалася, особливо в ранньому віці. Регулярні огляди у педіатра допомагають виявити патологію на ранніх стадіях і вчасно вжити заходів.

Окрім пахової, діти піддаються утворенню й пупкової грижі, візуально визначити яку дещо складніше, ніж пахову. Зазвичай вона проявляється у вигляді м'якого випирання в області пупка, яке стає більш помітним під час плачу, кашлю або натужування. Це відбувається через вихід частини кишечника чи інших тканин через слабке місце в черевній стінці.

На дотик випирання м'яке і легко повертається на місце при легкому натисканні, не викликаючи болю чи дискомфортних відчуттів у дитини. Якщо ви помітили такі симптоми, обов'язково слід звернутися до педіатра або хірурга в медичний заклад, який спеціалізується на дитячих захворюваннях: клініку «Лелека» або державну лікарню за місцем проживання.

Варіанти вирішення

Для такого захворювання немає альтернативи, окрім оперативного втручання. Раніше, через відсутність технологій і відповідного обладнання, проводили повноцінну операцію з зашиванням пахового каналу, після чого залишався невеликий шов.

Сучасні технології дозволяють усунути випирання як в паху, так і в області пупка за допомогою встановлення на стінку пахового каналу спеціальної сітки, яка блокує вихід грижі за межі його стінок. На сьогодні це найправильніше і ефективне рішення, яке не має наслідків для дитини в майбутньому.

Коментарі користувачів: "Пахвинна грижа у дитини - що потрібно знати і як реагувати"



Если вам есть что сказать об этом заведении, вы можете оставить отзыв в системе комментариев. Пожалуйста, оставляйте только обоснованные отзывы, чтобы другие посетители, которым на данный момент интересна информация про компанию , смогли увидеть конструктивные мнения.

Чтобы прокомментировать , регистрация не нужна. Напишите свое имя, имейл (по желанию) и сам текст отзыва. Напоминаем, что отзывы по компании , которые будут необоснованными, с использованием нецензурной лексики и т.д. могут быть удалены модератором портала без уведомления автора.



Добавить комментарий ↑ в начало